3 січня 2016 р.

Агентство національної безпеки США продовжує стежити за рядом високопоставлених осіб в уряді Ізраїлю та Туреччини, зокрема, за президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом і прем'єр-міністром Ізраїлю Беніаміном Нетаньяху. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела.
Зазначимо, два роки тому президент США Барак Обама оголосив про скорочення спостереження за головами дружніх держав.
За словами співрозмовників WSJ, в ході закритих обговорень адміністрацією Обами було прийнято рішення виключити Ердогана і Нетаньяху зі списку глав держав, стеження за якими вирішили зупинити. У так званий "захищений список" увійшли президент Франції Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Ангела Меркель і інші лідери країн-учасниць НАТО.
Продовження стеження за Нетаньяху джерела пояснили напруженою ситуацією у відносинах між країнами на тлі переговорів щодо ядерної програми Ірану. Вашингтон передбачав, що Тель-Авів може зірвати домовленості, так як Ізраїль запідозрили у стеженні за амерканскими офіційними особами.
Як відзначає WSJ, стеження за Ердоганом і Нетаньяху в адміністрації Обами назвали відповідає інтересам забезпечення національної безпеки США.
Нагадаємо, згідно з даними Wikileaks, Агентство національної безпеки США протягом декількох десятків років стежили за високопоставленими чиновниками Німеччини, в тому числі за трьома канцлерами.

"НМ"

0 комент.:

Дописати коментар

Нас читаютьАрхів повідомлень

© Анатоль ФАРРА 2015. На платформі Blogger.

Наш СУПЕР ТОП-10

Актувльні публікації

Recent Posts Widget