23 травня 2016 р.

Нове опитування, проведене Washington Post, спільно із ABC News, оприлюднене у неділю, демонструє що 46% зареєстрованих виборців підтримують Дональда Трампа, а Хілларі Клінтон - лише 44%. При цьому 11 відсотків випадає на електорат, що коливається у своїх уподобаннях приблизно із березня, проте переважно налаштований проти пані Клінтон.
Втім, опитування NBC News та Wall Street Journal, що також оприлюднене у неділю, показує, що Клінтон підтримають 46%, а Трампа - лише 43%. Втім відзначається, що дещо раніше вона мала 50% підтримки, а її опонент - до 39%.
"Опитування, які у часі далекі до виборів не говорять нам багато", - відзначає американський політексперт і публіцист Роберт Рейч, але в цьому випадку вони дійсно піднімають серйозне питання.
У сенсі призначення його офіційним кандидатом від Республіканської партії два тижні тому, Трамп став іще більше об'єктом нападок з боку преси, ніж він був раніше - про його принижування жінок, його схильність брехати, його дивні політичні пропозиції.
До цього прийшли місяці висвітлення новин щодо його фанатизму, гігантоманії, нарцисизму, ксенофобії, відмовами засудити насильство на своїх мітингах, відмовами дистанціюватися від білих расистів, і багато брехні.
Так як Трамп може бути здатним тягатися із Хілларі Клінтон?
Впродовж республіканських праймеріз, вчені мужі і соціологи неодноразово говорили нам, що він би досяг свого піку, оскільки його останні заяви обурливі та спричиняють його падіння, адже він вбачається настільки несимпатичним, що незрозуміло, як він не втратив шанс отримати номінацію.
"Але в моїх поїздках по країні я знайшов багато тих, хто підтримує його саме через якостей через які він піддається критиці",- повідомляє Роберт Рейч.
"Латино-американка з Ларедо, штат Техас, каже мені, що вона і більшість її друзів підтримують Трампа, тому що він хоче видворити мексиканців з країни. Вона вважає, що занадто багато мексиканців прийшли сюди незаконно, що робить проживання в США більш важким для тих, хто тут проживає на законних підставах. А член профспілки з Піттсбурга говорить, що він "за" Трампа, тому що він буде жорстким до американських судноплавних компаній, що працюють за кордоном, жорстким із китайцями, жорстким із мусульманами", - наголошує Роберт.
"Маленький бізнесмен в Цинциннаті каже мені, що він підтримує Трампа, оскільки Трамп - не політик. "Він влаштує справжнє пекло у Вашингтоні", - резюмував бізнесмен. Тому, політичні аналітики недооцінили Трампа в його здатності здійснити стрибок, тому що вони дуже довго дивилися на політику крізь дзеркало заднього виду, як це було раніше", - вважає публіцист.
Зростання Трампа народило новий вид політики, який можна умовно назвати анти-політика.
Старі політики без кісток, які, як претенденти на пост президента, виступаючи прямо проти лівих, як тільки обіймають посаду, поступово рухаються у напрямку до центру, позбавляючись радикальної риторики.
"Анти-політика налаштовує інсайдерів Вашингтону, керівників корпорацій, банкірів та медіа-магнатів проти зростаючого числа людей, які думають, що гра спеціально спрямована проти них. Там немає ніякого центру, тільки ворожість і підозрілість", - пише Роберт.
"Американці відчувають симпатію до "загвинчування гайок" цим авторитарним хуліганом - силачем, який таки може надерти дупу. Колишня зірка реаліті-шоу, який неодноразово говорив до конкурсантів, що вони "звільнені", виглядає жорстким і досить конфронтаційним, аби взяти на себе потужні корисливі інтереси. Більшості американців не особливо подобається Трамп, але це не має ніякого відношення до їх вибору. Як представник Середнього Заходу сказав мені кілька тижнів тому, - "Він може бути придурком, але він наш придурок." До того ж, в цю епоху анти-політики, будь-який кандидат, який протиставляє себе політичному істеблішменту потрапляє у сильно невигідне становище. І це може бути найбільшою перешкодою для Хілларі Клінтон",- вважає публіцист.
"Старі політики оперують ретельно розробленими мовою і політичними пропозиціями, розрахованими на звернення до конкретних округів. У цьому сенсі, пропозиції та виступи пані Клінтон майже бездоганні. Але в нову еру анти-політики американці скептично ставляться до добре продуманих промов і детальних пропозицій з питань політики. Вони вважають за краще природність. Вони хочуть, щоб їхні кандидати були непідготовленими і невідфільтрованими", - наголошує Роберт.
"Виконавчий керуючий середнього рівня із Солт-Лейк-Сіті сказав мені, що він не згоден із Трампом по всьому, але підтримуватиме його, тому що "хлопець - це реальна річ. Він каже те, у що він вірить, і ви знаєте, на чому він стоїть". У старої політики, політичних партій, профспілок та бізнес-груп, преса виступає посередником між окремими кандидатами і громадськістю, пояснюючи позиції кандидатів, схвалюючи кандидатів, організацію та мобілізацію виборців" - вважає Роберт Рейч.
"У цю епоху анти-політики, це стає можливо для кожного, кому вистачає власного его, грошей і нахабства - іншими словами, Дональд Трамп зробив все сам: оголосив себе кандидатом; спілкувався в контексті мобілізації виборців безпосередньо через Twitter та інших соціальних медіа; отримав безкоштовну рекламу в засобах масової інформації, будучи обурливим, політично некоректним, і підлим. І до офіційного схвалення це не має ніякого відношення," - пише публіцист.
"Дональд Трамп удосконалив мистецтво анти-політики в той час, коли громадськість зненавиділа політику. Ось чому так багато експертів переконані в тому, що використана політика постійно недооцінює свої шанси. І чому демагогія Трампа - печерні забобони і страхи американців, які втрачають грунт під ногами - робить його найнебезпечнішим кандидатом від великої політичної партії в американській історії", - резюмує Роберт Рейч.

"НМ"

0 комент.:

Дописати коментар

Нас читаютьАрхів повідомлень

© Анатоль ФАРРА 2015. На платформі Blogger.

Наш СУПЕР ТОП-10

Актувльні публікації

Recent Posts Widget