9 травня 2016 р.

Переконання, що ситуація з дотриманням режиму припинення вогню в зоні проведення антитерористичної операції на сході України після великодніх свят почала погіршуватися, продемонстрували в Організації з безпеки та співробітництва в Європі.
На цьому наголосив генсек ОБСЄ Ламберто Заньєр в інтерв'ю журналістам у понеділок в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".
"Під час великодніх свят ми бачили, що домовленості про припинення вогню в основному дотримувалися. Однак зараз спостерігаємо повернення тенденції попередніх місяців - більшої кількості випадків порушення режиму припинення вогню, і в деяких районах дійсно майже відновлення бойових дій", – сказав він.
"Очевидно, що ми дуже стурбовані цією тенденцією і шукаємо шляхи повернення деескалації", - підкреслив Заньєр.
Він також зазначив, що незаконні збройні формування ведуть вогонь з важкого озброєння, захованого в житлових районах окупованих територій.
"Те, що ми бачили, особливо в зоні, контрольованій НЗФ, це випадки, коли ведеться вогонь з важкого озброєння, розміщеного в житлових районах. Таким чином, це викликає відповідну військову реакцію іншого боку, снаряди можуть влучити в такі райони, що призведе до жертв серед цивільного населення", – застеріг генсек ОБСЄ.
Серед основних проблем, з якими стикаються співробітники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, Заньєр назвав перешкоджання пересуванню спостерігачів.
"У деяких випадках, особливо на стороні НВФ, у нас були епізоди переслідування. В одному випадку патруль був обстріляний. І це було далеко від лінії зіткнення. Також були випадки залякування. Для нас вкрай важливо мати безперешкодний доступ для отримання максимальної картини", - додав генсек ОБСЄ.
Він поінформував, що спеціально прибув в Україну для обговорення з керівниками СММ ОБСЄ поточної ситуації, з керівництвом країни зустрічі не заплановані.
"У нас є мандат на місію в Україні. Це мандат неозброєної цивільної місії. Функції місії були розширені, тому, що ми контролюємо і сприяємо впровадженню угод, досягнутих в Мінську. Ми чули заяви про поліцейську місію, але на даний момент немає конкретних пропозицій ОБСЄ з цього питання", - сказав він.
"Там є ідеї, зокрема, щодо поліцейського контингенту, є пропозиції озброїти моніторингову місію в контактній зоні, тому я дуже відкритий до обговорення", - додав він.
Заньєр підкреслив, що ОБСЄ має потенційну можливість проведення "більш посилених операцій".
"У нас, звичайно, ведеться обговорення. Але ми повинні бачити параметри того, що пропонується. Необхідно мати чітку пропозицію на столі і обговорювати цю пропозицію. І нам необхідно, щоб всі країни-учасниці ОБСЄ дали свою згоду", - зазначив він.
Разом із тим, у Спеціальній моніторинговій місії (СММ) ОБСЄ заявили, що не відвідували військові паради, але наявність важкого озброєння у Донецьку і Луганську на парадах є порушенням Мінських угод. Про це йдеться у повідомленні СММ ОБСЄ на сторінці ФБ.
"СММ не відвідувала військові паради, проте здійснювала моніторинг загальної ситуації з безпекою на місцях. ОБСЄ поважає право людей відзначати події культурного, релігійного або історичного значення", - сказано в повідомленні.
"На СММ покладено завдання спостерігати за дотриманням режиму припинення вогню та інших пунктів Мінських угод, включаючи відведення озброєнь і наявність важкого озброєння в Луганську і Донецьку напередодні парадів з нагоди 9 травня, що є порушенням Мінських угод і несе загрозу людям", - зазначили у місії.
Більш того, при виїзді з окупованого Ізвариного автомобіль Спеціальної моніторингової місії, який прямував у бік села Власівка, опинився заблокованим автомобілем бойовиків. Це сталося на шляху на прикордонний пішохідний пункт пропуску в Верхньогарасимівка, яка знаходиться в 56 км на південний схід від окупованого Луганська.
Двоє чоловіків приблизно 30-35 років в цивільному одязі, які представилися членами терористичної організації ЛНР, заявили, що СММ не має права рухатися далі і супроводжували патруль місії до перехрестя в Краснодон.
Спостерігачі поінформували про це представників СЦКК.
На Донеччині в селі Любовка бойовики не пустили спостерігачів СММ ОБСЄ на склад, на якому була встановлена антена зв'язку.

"НМ"

0 комент.:

Дописати коментар

Нас читають



Архів повідомлень

© Анатоль ФАРРА 2015. На платформі Blogger.

Наш СУПЕР ТОП-10

Актувльні публікації

Recent Posts Widget