5 листопада 2016 р.

Схованка зброї, яку 4 листопада викрили під Києвом правоохоронці, насправді є складом масогабаритних макетів легального столичного Інтернет-магазину "Парабеллум", де, попри заборону тиску на малий та середній бізнес із боку Уряду, пройшла вже не одна ретельна перевірка.
Про це "Українській правді. Київ" повідомив власник магазину Геннадій Конєв, який перебував на місці події. Саме він викликав поліцію, щоб заодно і зафіксувати факт крадіжки.
"Це якийсь безпредєл. Ми викликали поліцію, щоб вони зафіксували порушення, тому що в нас покрали товари побутового вжитку. Забрали будівельний інструмент, зарядні пристрої, навіть ложки і миски украли. Ми були на місці, з адвокатом вчора 5 годин стояли під дверима, але мене так і не впустив прокурор", - розповів Конєв.
"Увірвалися, порозбивали відеокамери. Навіщо їх було розбивати? Ми би все самі показали. Завантажили все, що змогли і вивезли. У нас свідок є – охоронець, якого тримали під автоматом. Усе забрали. Протокол вилученого нам не дали, хоч ми просили у прокурора. БТР мій знов перевіряють, якому багато років, на який є всі документи", - сказав Конєв.
Як розповіла працівник магазину Олена, уся вилучена "зброя" є просто макетами і не несе жодної небезпеки.
"Усі товари у нас вже були перевірені-переперевірені, вони знають, що все деактивовано і за законом після порізки це вже не називається зброєю – це є товари народного вжитку, макети масогабаритні. На усі ці макети є документи, надані Науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС, також є документи про результати попередніх обшуків", - сказала Олена.
Вона додала, що весь товар, який показали на фото правоохоронці, офіційно продається в магазині "Історична зброя" у Києві і через сайт магазину.
"На сайті на кожному фото товару видно напис "навчальна" або ММГ, на кожен товар є документ про деактивацію, виданий НДЕКЦ", - наголосила Олена, додавши, що їм не повідомили, що буде обшук.
"Усі камери позбивали, знищили. Замки зрізали. Цілий день все вантажили у вантажівки і вивозили. Протокол з описом вилученого товару не дали", - відзначила Олена, підтверджуючи звинувачення на адресу "слідчої групи" з боку пана Конєва.
"Після того, як зброю "порізали", вона вже не є зброєю чи боєприпасом за законом. Після порізки – це макет. При цьому, у магазині особливо наголошують, що зібрати з кількох макетів зброю неможливо, адже "вихолощення" вогнепальної зброї здійснюється шляхом типових, стандартизованих експертами МВС, переробок, як-то, наприклад, глухе просверлення(прослаблення) стволу (у разі спроби пострілу нативним бойовим патроном з такого пристрою відбувається, як правило, вибухова й необернена деформація всього макету, яка також може травмувати горе-стрілка), й, в окремих випадках, на додачу із конструктивними змінами ударно-спускового механізму, що унеможливлюють механічну ініціацію капсюльного заряду в патроні, після спалаху якого відбувається детонація головного порохового заряду, що виштовхує кулю в канал стволу й відбувається постріл. 
"Тут  претензій немає – все було цивілізовано, і експерт за результатами обшуку підтвердив, що весь товар відповідає товарам народного вжитку. Це той же самий товар, що і на складі вилучили", - пояснила Олена.
Вона додала, що товари з їх магазину купували навчальні центри, школи для навчання поводженню зі зброєю, любителі, телевізійники для зйомок тощо. Як вже повідомлялося, 4 листопада у прокуратурі заявили, що ніби-то виявили підземну схованку з великим арсеналом зброї, боєприпасів та БТРом у передмісті Києва.

"НМ"

0 комент.:

Дописати коментар

Нас читаютьАрхів повідомлень

© Анатоль ФАРРА 2015. На платформі Blogger.

Наш СУПЕР ТОП-10

Актувльні публікації

Recent Posts Widget