14 лютого 2017 р.

Перші наслідки блокади Донбасу, організованої ветеранами АТО за участі низки одіозновідомих народних обранців, не змусили себе чекати іще один тиждень, попри заяви урядовців, що запасів вугілля вистачить щонайменше на два тижні.
Через блокування колій на Донбасі паливо на заводи Краматорська не підвозять, наголошують у черговому випуску новин на телеканалі "Еспресо". Тому довелося зупинити роботу доменої печі феросплавного заводу, що виготовляє добавки до високоякісної сталі. Втім наслідки очікуються не тільки економічні, але й соціальні. Частина Краматорська, зокрема залізничний вокзал, отримують електроенергію з цього підприємства.


Через постійні обстріли Авдіївський коксохім перестав постачати кокс на (Краматорський - прим. ред.) феросплавний завод. Але саме кокс є головним паливом для доменої печі.
Решта постачальників перебувають на непідконтрольній Україні території. Шляхи доправлення звідти заблоковані, а заводські запаси вичерпані. Тож, керівництво заводу зупинило роботу доменої печі.
"... 14 часов я даю "холостые". Загрузку подачи. Она будет остановлена на 10 дней. Если через 10 дней не подойдет кокс, процесс будет необратимым. Произойдет в доменной печи остуживание металла. Как говорится в простонародьи, "закозлим" доменную печь", - наголошує Микола Разживін, директор феросплавного заводу.
У такому разі відновити роботу печі можна тільки після капітального ремонту.
Це означає зупинку заводу на тривалий час. 1200 працівників будуть змушені піти у безоплатні відпустки. Вони - мешканці Краматорська, тож тут працюють сім'ями.
"... Нам остается одно. Так как министр сказал. 300 тысяч шахтеров возьмет "Шмайсеры" и пойдет воевать. Мы тогда пойдем воевать на эти путя, чтобы их разблокировать", - гнівається робітник феросплавного заводу.
Зупинка заводу зачепить не тільки робітників. Підприємство забезпечує електроенергією частину Краматорська, зокрема, залізничний вокзал.
"Ряд городских участков останутся без напряжения, потому как завод также производит поставку (передачу) электроэнергии этим подстанциям. Это и больницы, и ж/д вокзал, и прочие объекты", - коментує головний енергетик феросплавного заводу Сергій Єфремов.
Окрім того, йдеться про сотні тисяч доларів валютного експорту країни. Понад 80% продукції заводу, а це - добавки для виробництва високоякісної сталі, відправляють у Сполучені Штати, Туреччину, Нідерланди, Румунію, Словенію.
Ситуацію з блокадою також прокоментував телеканалу "NewsOne" очільник Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, який, зокрема, відзначив що 13 лютого мав неконструктивну зустріч із ініціаторами блокади в особі народних депутатів Семена Семенченка, Володимира Парасюка, Тараса Пастуха, представників т.зв. "ветеранів АТО", яким безуспішно намагався навести переконливі аргументи необхідності дуже виваженого підходу до дій на лінії розмежування. Детальніше про позицію губернатора дивіться на відео.

"Чомусь народні депутати зрозуміли, що депутатьский мандат - це вседозволеність, а це насправді не так..." - резюмував Павло Жебрівський.

"Новини Малорусі"

0 комент.:

Дописати коментар

Нас читаютьАрхів повідомлень

© Анатоль ФАРРА 2015. На платформі Blogger.

Наш СУПЕР ТОП-10

Актувльні публікації

Recent Posts Widget