26 червня 2017 р.

Як повідомили в "Укрінформ", голова польської нафтогазової компанії PGNiG Петро Возняк заявив, що Польща накладе на Росію штраф за постачання неякісного газу, який Варшава припинила відбирати для власних потреб із Ямальського газопроводу з боку РФ з 21 червня.
"У зв'язку з цим PGNiG змушена буде накласти на "Газпром" штраф відповідно до контракту", - заявив Возняк.
За його словами, якщо постачання газу для потреб Польщі буде відновлено з 23 червня, то це не вплине на опалювальний сезон 2017-2018 років. Однак якщо Росія і надалі буде транспортувати до Європи неякісний газ, то PGNiG змушена буде брати газ для забезпечення потреб країни з власних резервуарів на півдні РП. Отже згодом необхідно буде відновлювати запаси. Зараз нестача газу покривається за рахунок використання запасів із резервуара "Могильний" у центрі країни, а також припинення наповнення резервуарів на півдні Польщі.
"Якщо перерва триватиме довше, то ми змушені будемо змінити режим наповнення південних резервуарів", - констатував Возняк.
Він підкреслив, що російська сторона не поінформувала польських партнерів про причини транспортування неякісного газу. За його словами, вони можуть бути "різними", перш за все -технічними.
Голова PGNiG зазначив, що російський газ з Ямальського газопроводу і далі без перешкод транспортується в Європу і надходить на ринки. Він підкреслив, що в Німеччині функціонує осушувальна станція, отже газ там очищається від домішок. Зате у Польщі немає такої станції, оскільки російська сторона виступила проти цього на етапі будівництва Ямальського газопроводу.
Возняк зауважив, що постачання газу зі сходу завжди є "ризикованою справою", оскільки можуть виникнути ситуації на зразок нинішньої, або ж Росія може закрити з 2019 року газопровід, який проходить через Україну.
"Загроза є серйозною, оскільки після заяв і планів "Газпрому" відмовитися від українського транзиту в 2019 році виявляється, що друга східна нитка, тобто Ямальський газопровід, через технічні причини може просто не використовуватися", - констатував голова PGNiG.
Згодом Возняк заявив, що слід розглянути можливість будівництва в Польщі осушувальної станції, оскільки в майбутньому росіяни навряд чи відмовляться від повного припинення експлуатації Ямальського газопроводу.
Як повідомлялося, польський оператор газопроводів компанія Gaz-System призупинила поставки газу в польську газотранспортну систему з 21 до 23 червня у зв'язку з тим, що газ не відповідає параметрам, визначеним інструкцією з експлуатації транспортної системи.
Польський експерт з енергетичних питань Петро Мацьонжек зазначив, що газ навмисне розбавляли на території Росії або Білорусі. На його переконання, це - "політичний сигнал" Варшаві з боку Москви перед візитом президента США Дональда Трампа в Польщу 6 липня на саміт "Трьох морів" (Балтика - Адріатика - Чорне море), а також сигнал для США, щоб вони не заходили занадто далеко в російську сферу впливів.

"НМ"

0 комент.:

Дописати коментар

Нас читаютьАрхів повідомлень

© Анатоль ФАРРА 2015. На платформі Blogger.

Наш СУПЕР ТОП-10

Актувльні публікації

Recent Posts Widget