11 липня 2017 р.

Національний банк виявив в Україні майстерну підробку 100-доларової банкноти – новий варіант. Йдеться про купюру з серійним номером KE 57836334 F.
Про це він повідомив банкам у телеграмі №50-0006/47622, зазначивши що її непросто виявити.
«Підробки іноземної валюти з такими ознаками можуть не визначатися окремими видами автоматичних детекторів валюти, а також терміналами в разі їх неналежного налащтування», – йдеться в документі регулятора.
До нього також додаються фото купюри і її детальний опис. Всі 8 ознак, за якими можна виявити підробку: Використано спеціальний захищений папір, який не відповідає оригіналу. Відповідно, флуоресценція в ультрафіолетових променях відсутня. Видимі захисні волокна червоного, зеленого і жовтого кольорів флуоресціюють в УФП, відповідно, червоним і зеленим кольорами (в справжніх банкнотах видимі захисні волокна червоного і синього кольорів, які не флуоресціюють в УФП). Також місцями спостерігаються водяні знаки у вигляді темних і світлих букв «SS» (у справжніх банкнот присутній тільки локальний водяний знак).
Локальний водяний знак у вигляді портрета Бенджаміна Франкліна імітований печаткою – не відповідає оригіналу (в справжніх банкнотах зображення сформовано внутрішньою структурою паперу).
Занурена в товщу паперу захисна стрічка імітується печаткою на зворотному боці банкноти фарбою білого кольору, текст читається, флуоресценція відсутня – не відповідає оригіналу (в справжніх банкнотах занурена в товщу паперу прозора полімерна стрічка із зображеннями в прямому і перевернутому вигляді «USA 100» флуоресціює рожевим кольором).
Використано подібні до оригіналу поліграфічні способи друку – якість друку гірша, ніж на справжніх банкнотах. А саме зображення чорного кольору з лицьового боку і всього зображення зі зворотного боку виконані глибоким друком – фарба має рельєфність, яку можна відчути на дотик. При цьому зображення печатки Казначейства (зеленого кольору) виконано високим друком. А серійний номер «KE 57836334 F», буква і цифра банку «E5» виконані поліграфічним способом друку, який не відповідає оригіналу (фарба має незначний рельєф і блиск).
Мікротексти імітовані – читаються.
Оптично-змінне зображення цифрового позначення номіналу “100” імітоване – зміна кольору з зеленого на темно-зелений не відповідає оригіналу (у справжніх банкнот – з зеленого на темно-фіолетовий).
Інфрачервоний захист імітований – карта інфрачервоних зображень зі зворотного боку наближена до оригіналу.
Магнітний захист імітований – карта магнітних зображень наближена до оригіналу.
Як наголошують у "Finance.UA", для визначення фальшивої купюри потрібно звернути увагу на структуру паперу і чорнила, які повинні бути нанесені рельєфно. Провести по одягу зображеної людини, якщо долар справжній, ви відчуєте рельєфність, фальшивомонетники не зможуть такого зробити. Ще один спосіб виявити підробку: поглянути на рамку-облямівку купюри – на справжній вона повинна бути безперервною.

"НМ"

0 комент.:

Дописати коментар

Нас читаютьАрхів повідомлень

© Анатоль ФАРРА 2015. На платформі Blogger.

Наш СУПЕР ТОП-10

Актувльні публікації

Recent Posts Widget